Tysiące odcieni życia...

Kasa

Niejednokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem, że młodzi ludzie lekką ręką wydają swoje oszczędności. Najbardziej stosownym pytaniem wydaje się to, o pochodzenie środków, niemniej jednak-pieniądze szczęścia nie dają. 

O co chodzi z tą kasą? Oczywista jest przyjemność kupowania, nabywania wymarzonych przez nas drobiazgów. Czy któraś z was nie cieszy się na myśl o markowej sukience czy też pachnącej nowością parze szpilek? Niby z łatwością przychodzi nam to kupowanie, aczkolwiek nie w każdym przypadku. 

Pieniądze wydaje się z przyjemnością proporcjonalną do tego jak ciężko na to pracowaliśmy. Im więcej starań włożyliśmy w to, aby zarobić, tym trudniej zapłacić z własnych środków. 

Dlaczego jednak te cholerne pieniądze (mówię tak, bo czasami mam już po kokardy tego tematu) są tak często obecne w rozmowach z rodziną, przyjaciółmi, przy okazji świąt, urodzin, imienin itd. 

Jasne, ja rozumiem-trzeba za coś żyć. Ok, ale nie zgadzam się z tym, że lepsza byle jaka praca, często niewdzięczna, niż żadna. 

Czasami dobrze jest zostawić to wszystko w cholerę! Dać sobie kilka dni przerwy, przemyśleć, poszukać inspiracji i nawet jeśli nie wychodzi szukać na upartego tak długo aż powiemy sobie : o ku*wa! To jest to! To jest to co chcę robić w życiu! I włożyć w to całe swoje serce, całą duszę, nawet jeśli kasa jest z tego marna, bo przecież nie na pieniądzach polega ludzkie życie. 

Tysiąc razy już pewnie o tym mówiłam i powtórzę raz jeszcze: wszystko co robicie-róbcie z pasją, nie bójcie się robić tego co kochacie, jeśli jeszcze nie znaleźliście-odważcie się zacząć poszukiwania. Może właśnie to coś, co sprawi że będziecie szczęśliwi jest tuż obok. A może znajdziecie to za jakiś czas, ale wasza droga poszukiwań będzie czymś wyjątkowym, czymś więcej niż stracony czas. 

Warto wiedzieć, że wszystko to, co można kupić za pieniądze jest tanie, to, co w życiu jest najważniejsze, najcenniejsze (miłość, pasja, spokój ducha) jest za darmo. Tak, za coś żyć trzeba, ale lepiej żyć skromniej ale szczęśliwiej. 

1236ca88206487f43aecea825ebac229,51,1.jpg

Pozdrawiam serdecznie.